05.10.2022

"Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında "Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans

Bartın Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı Uğur Karakaya, İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Ersin Aslan, İslami İlimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Erol Kırdar, Ak Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Din Görevlileri ve çok sayıda vatandaş konuk olarak katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasında İl Müftüsü Ömer Keskin, "Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Veda Hutbesi’nde  bize bırakmış olduğu iki emanet olan Kur’an-ı Kerim ve Peygamber efendimizin sünnetine sımsıkı sarılırsak ayrı düşmeyiz’’ diyerek, ‘’Rabbim bizi, O emanetlere sahip çıkmaktan mahrum eylemesin’’ dedi.

Ardından "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" konulu konuşmasını gerçekleştiren Vali Dr. Nurtaç Arslan, “İnsanlığın en karanlık çağlarına bir güneş gibi doğup bütün Dünya’ya hak ve adaleti, hürriyet ve eşitliği, insan onuruna yakışan yaşama biçimini öğreterek insanlığın gönüllerine kazıyan Yüce Peygamberimizin Dünya’ya teşriflerinin yıl dönümünde sizlerle birlikte olmanın manevi huzurunu yaşıyorum’’ dedi.

Program Müftü Keskin’in Vali Arslan’a çiçek takdimi ve konuklarla çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.